Dlaczego warto wybrać się do Dziwnowa?

Posted on 20 grudnia 2016

Dziwnów jest zdecydowanie jedną z najciekawszych miejscowości w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Jest ona również położona w bardzo interesującym otoczeniu. Z jednej strony znajduje się Morze Bałtyckie, do którego miejscowość ma bezpośredni dostęp. Z drugiej strony – Zalew Kamieński oraz cieśnina Dziwna, która łączy wspomniany zalew z Bałtykiem. To sprawia, że miejsce jest niezwykle przyjaźnie nastawione do miłośników sportów wodnych, którzy tłumnie przybywają, aby spędzać całe dnie na tutejszym kąpielisku morskim oraz nad zalewem. Od strony lądu zaś, Dziwnów jest otoczony lasami, sąsiadującymi nawet z tymi należącymi do Wolińskiego Parku Narodowego. Jest to zatem miejscowość idealna dla osób, którym zależy na aktywnym wypoczynku. Można tutaj spędzać całe dnie w ruchu, spacerując nad morzem i wdychając niezwykle zdrowe, nasycone jodem powietrze.

Dziwnów jest również chętnie wybierany przez inwestorów jako miejsce, w którym naprawdę opłaca się modernizować istniejącą infrastrukturę oraz budować nową. Z racji dużego zainteresowania turystów, powstała tu bogata baza noclegowa i wypoczynkowa (). Liczne hotele, pensjonaty, pokoje gościnne i prywatne kwatery przyjmują gości oraz zapewniają im noclegi.

Dziwnów to gmina, w której skład wchodzą cztery bardzo interesujące nadmorskie miejscowości: Dziwnów, Dziwnówek, Międzywodzie oraz Łukęcin. Z tego też powodu, będąc tutaj, warto się wybrać na wycieczkę krajoznawczą po terenie całej gminy i zobaczyć pozostałe jej miejscowości.

Dziwnów wspaniale się nadaje jako cel urlopowych wypraw zarówno dla osób, które cenią aktywny wypoczynek nad wodą i w ruchu. Istnieje tu bogata infrastruktura dla rowerzystów, dzięki czemu można swobodnie zwiedzać teren miasta i jego okolic. Poza tym, jest to również miejsce dobrze przygotowane dla rodzin z dziećmi, ponieważ można znaleźć tu wiele atrakcji zarówno dla osób dorosłych, jak też i dla dzieci. Oczywiście, największą atrakcją będzie bez wątpienia plaża i morze, nad którym można spędzić cały dzień. Warto się jednak także wybrać nad zalew oraz nad cieśninę. Dzięki obecności kilku różnych akwenów, Dziwnów jest dobrym kompromisem pomiędzy wakacjami nad morzem i na Mazurach. Można spędzić tutaj bardzo przyjemny, aktywny urlop połączony z całym szeregiem zdrowotnych korzyści. Do swojego miasta wrócimy wypoczęci, pełni energii i zrelaksowani.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>