Najciekawsze miejsca w Kościerzynie

Posted on 8 marca 2017

Kościerzyna to miejscowość leżąca w północnej Polsce, w samym centrum Kaszub. To znane centrum turystyczne, które oferuje liczne atrakcje. Lokalizacja miasta sprzyja rozrywkom na wolnym powietrzu oraz aktywnemu wypoczynkowi nad wodą. Z kilku stron miasto to jest otoczone jeziorami: Kaplicznym, Wierzysko i Gałęźnym. Dlatego wielu turystów przyjeżdża w to miejsce, by popływać łódką po jeziorze, wykąpać się w kąpielisku, nacieszyć się słońcem i wypoczynkiem na otwartej przestrzeni podobnie jak w Górach Kaczawskich.

Samo centrum miasta również oferuje liczne atrakcje dla turystów, szczególnie dla miłośników zabytków i historii. Wiele budowli w Kościerzynie pochodzi z XIX wieku, jako że zachowały się w doskonałym stanie, jest co podziwiać. Z pewnością godny uwagi jest budynek Starego Browaru razem z zabytkowym kominem. Innym ciekawym miejscem jest kaplica sióstr niepokalanek i Pieta Kościerska Matki Boskiej Bolesnej, która pochodzi aż z XV wieku. Zwiedzając Kościerzynę warto też udać się na rynek, który jest pięknie zagospodarowany fontannami i miejscami do siedzenia. Na rynku znajduje się neogotycki ratusz, który można też zwiedzić.

Kościerzyna jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie zawiedzie. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych Kościerzyny sprawia, że każdy znajdzie tu dobre miejsce dla siebie. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet – wystarczy wpisać hasło: "noclegi Kościerzyna" w wyszukiwarkę internetową, a pokaże nam się sporo wyników ofert miejsc do spania. Noclegi znajdziemy tu w licznych hostelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych. Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

Bez kategorii


  1. Anonim32 pisze:

    Ogólnie to bardzo piękne tereny, otoczone Parkami Krajobrazowymi, stąd wiadomo, że nie można się nudzić w tej części Kaszub.

  2. SMerfetka pisze:

    Kościerzyna to idealne miejsce, by odpocząć od hałasu i natłoku spraw. Warto tu wykupić nocleg i zatrzymać się na kilka dni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>