Najciekawsze miejsca w Kościerzynie

Posted on 8 marca 2017

Kościerzyna to miejscowość leżąca w północnej Polsce, w samym centrum Kaszub. To znane centrum turystyczne, które oferuje liczne atrakcje. Lokalizacja miasta sprzyja rozrywkom na wolnym powietrzu oraz aktywnemu wypoczynkowi nad wodą. Z kilku stron miasto to jest otoczone jeziorami: Kaplicznym, Wierzysko i Gałęźnym. Dlatego wielu turystów przyjeżdża w to miejsce, by popływać łódką po jeziorze, wykąpać się w kąpielisku, nacieszyć się słońcem i wypoczynkiem na otwartej przestrzeni podobnie jak w Górach Kaczawskich.

Samo centrum miasta również oferuje liczne atrakcje dla turystów, szczególnie dla miłośników zabytków i historii. Wiele budowli w Kościerzynie pochodzi z XIX wieku, jako że zachowały się w doskonałym stanie, jest co podziwiać. Z pewnością godny uwagi jest budynek Starego Browaru razem z zabytkowym kominem. Innym ciekawym miejscem jest kaplica sióstr niepokalanek i Pieta Kościerska Matki Boskiej Bolesnej, która pochodzi aż z XV wieku. Zwiedzając Kościerzynę warto też udać się na rynek, który jest pięknie zagospodarowany fontannami i miejscami do siedzenia. Na rynku znajduje się neogotycki ratusz, który można też zwiedzić.

Kościerzyna jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie zawiedzie. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych Kościerzyny (informacje na: https://meteor-turystyka.pl/) sprawia, że każdy znajdzie tu dobre miejsce dla siebie. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet – wystarczy wpisać hasło: "noclegi Kościerzyna" w wyszukiwarkę internetową, a pokaże nam się sporo wyników ofert miejsc do spania. Noclegi znajdziemy tu w licznych hostelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych. Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

Bez kategorii


  1. Anonim32 pisze:

    Ogólnie to bardzo piękne tereny, otoczone Parkami Krajobrazowymi, stąd wiadomo, że nie można się nudzić w tej części Kaszub.

  2. SMerfetka pisze:

    Kościerzyna to idealne miejsce, by odpocząć od hałasu i natłoku spraw. Warto tu wykupić nocleg i zatrzymać się na kilka dni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>