Park Owadów w bursztynowym Jantarze

Posted on 16 marca 2017

Jantar to jedna z tych miejscowości, które wśród turystów cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się co temu dziwić, interesujące położenie na Mierzei Wiślanej to jeden z tych czynników, które przyciągają tutaj co roku coraz więcej osób. Rosnące zainteresowanie sprawia, że nie tylko baza noclegowa ale również wiele innych usług dla turystów rozwijają się tutaj bardzo prężnie. Dlatego też na pewno szybko można znaleźć tutaj spełniające wszystkie oczekiwania przyjeżdżających turystów noclegi. Jantar bowiem zalicza się do tych miejscowości, które oferują szereg możliwości, jak noclegi w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych czy kwaterach prywatnych ->> <<- których z każdym rokiem przybywa.

Na pewno podczas urlopu w tej pięknej miejscowości koniecznie trzeba wybrać się na plażę. W sezonie letnim na turystów czeka tam bardzo wiele atrakcji – możliwość kąpieli, opalania czy uprawiania sportów wodnych. Nie można zapominać także o wielu ciekawych imprezach, które tam właśnie się odbywają. Należą do nich między innymi Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, które co roku przyciągają uwagę bardzo wielu osób. Jantar to także piękne okolice, które warto zobaczyć. Duża ilość szlaków turystycznych powoduje, że bez problemu można dostać się do ciekawych miejsc jak również wielu okolicznych miejscowości. Powstaje także coraz więcej takich, które są przeznaczone dla rowerzystów, dzięki czemu znacznie łatwiej można zwiedzać okolicę na tych pojazdach. Istnieje też możliwość by zamiast Jantaru, wybrać się do Dziwnowa ->> http://www.nemezis.org.pl/dlaczego-warto-wybrac-sie-do-dziwnowa-651/ <<-.

Park Owadów ->> https://pl-pl.facebook.com/inwazjaowadow/ <<- to jedno z tych miejsc, które chętnie odwiedzają turyści całymi rodzinami. Dużych rozmiarów rzeźby owadów jak również ciekawe przedstawienia, organizowane są tam w sezonie letnim. Dzięki temu cała familia może oddać się przyjemnej rozrywce i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy z życia owadów. Interesującym miejscem, także wartym odwiedzenia jest znajdujące się właśnie tutaj Muzeum Bursztynnictwa. Przepiękne eksponaty jak również możliwość zapoznania się z historią wydobywania to tylko część tego, co można tutaj zobaczyć. Z pewnością pobyt w Jantarze dla wielu osób będzie ciekawy, na pewno też pozwoli przede wszystkim wypocząć i przywieźć znad morza niezapomniane wrażenia i wspomnienia. Wiele osób z chęcią powraca do tej miejscowości kolejny raz.

Bez kategorii


  1. Alina pisze:

    Ja byłam z dziećmi w podobnym miejscu – muzeum motyli w Łebie, również jest ciekawie :)

  2. La.Loba pisze:

    Za owadami nie przepadam, więc do Parku Owadów się nie wybiorę, ale do samego Jantaru z przyjemnością pojadę

  3. Florentina pisze:

    W Jantarze spędzałam prawie każde wakacje jako dziecko – to była moja ulubiona miejscówka na nocleg i całodniowe harce 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>