Sposób na aktywny wypoczynek w Górach Kaczawskich

Posted on 10 stycznia 2017

Góry oraz Pogórze Kaczawskie to ciekawa kraina w okolicach Wałbrzycha, Jeleniej Góry i Pogórza Izerskiego. Nazywane, nie bez powodu Krainą Wygasłych Wulkanów, Góry Kaczawskie są miejscem szczególnie docenianym przez geologów i kolekcjonerów minerałów oraz skał. Jednak ten rejon to także idealne miejsce na piesze wędrówki oraz bardziej aktywne formy spędzania wolnego czasu. Jeśli chcemy wybrać się na pieszą wycieczkę po okolicy, to znajdziemy praktycznie nieograniczoną liczbę możliwości na modyfikację trasy. Można też próbować zwiedzać całe pasmo z plecakiem na plecach i zatrzymywać się na noclegi w kolejnych miejscach. Oprócz wielu mniejszych szlaków oraz tras nieoznakowanych, przez Góry Kaczawskie przebiega też kilka tras o większym znaczeniu. Są to m.in. Europejski Szlak Dalekobieżny E-3 oraz Szlak Martyrologii. Miłośnicy architektury powinni wybrać Szlak Zamków Piastowskich, natomiast przyrodnicy, a w szczególności geolodzy, mają tu do wyboru m.in. Szlak Polskiej Miedzi, Szlak Wygasłych Wulkanów czy Szlak Kopaczy. W okolicach jest też wiele szlaków rowerowych, m.in. trasy międzynarodowe ER-4 i ER-6. Wyznaczono tutaj także Szlak Polskiej Wsi oraz krótsze trasy, biegnące w wielu miejscowościach całego regionu.

Góry Kaczawskie są również chętnie wybierane przez wędkarzy. Do dyspozycji mają oni zbiornik wodny w Mściwojowie, który jest sztucznym zbiornikiem, a po wykupieniu zezwolenia, można tu łowić m.in. amura, karasia, pstrąga, szczupaka i okonia. Drugi zbiornik znajduje się natomiast w Słupie. Tam złowić można karasia, karpia, okonia, sandacza, amura czy szczupaka. Cały zbiornik jest systematycznie zarybiany. Te same zbiorniki dają także duże możliwości na uprawianie sportów wodnych. W Mściwojowie znajdziemy wypożyczalnię sprzętu wodnego.

W Górach Kaczawskich każdy znajdzie coś dla siebie, również ten, kto szuka sposobów na aktywny wypoczynek. By wypocząć najlepiej jak się da, warto pomyśleć o wydłużeniu swojego pobytu w tych stronach i czym prędzej zarezerwować tutaj noclegi. Góry Kaczawskie mają bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową, z której oferty możemy skorzystać m.in. w Wojcieszowie, Radomierzu, Chrośnicy czy Świdniku. Praktycznie w każdej z tutejszych miejscowości znajdziemy prywatne kwatery, a te większe oferują także miejsca w hotelach, gdzie można odpocząć w bardziej luksusowych warunkach.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>